Pływackie zmagania już za nami!

Utworzono: wtorek, 24, kwiecień 2018

4W dniach 21 i 22 kwietnia br., na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Staszowa i Ogólnopolskie Zawody Pływackie. Organizatorami pływackich zmagań byli Starostwo Powiatowe w Staszowie, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie oraz Stowarzyszenie Centrum Sport i Rekreacja. W zawodach uczestniczyło 292 zawodników z 22 klubów z terenu całej Polski.

Sędzią głównym zawodów była Mariola Kurant - sędzia klasy związkowej. Zawody w dniu 21 kwietnia br., otworzył starosta staszowski Michał Skotnicki, który przywitał wszystkich i życzył wszystkim zawodnikom i klubom sukcesów i sportowej rywalizacji. Zawody rozegrano w konkurencjach: 25 metrów dowolny dziewcząt, 25 metrów grzbietowy dziewcząt, 50 metrów klasyczny dziewcząt, 50 metrów grzbietowy dziewcząt, 50 metrów dowolny dziewcząt, sztafeta dziewcząt 4 x 50 dowolny, styl mieszany, w tych samych kategoriach rozegrano konkurencje chłopców.
W zawodach brali udział zawodnicy w wieku 7 - 16 lat. Licznie na zawodach reprezentowany był Klub Centrum Staszów trenowany przez Leszka Tarkę, którego zawodnicy zdobyli wysokie noty w danych kategoriach. Podczas zawodów starosta staszowski Michał Skotnicki, pracownicy PCS i członkowie Stowarzyszenia Centrum Sport i Rekreacja, wręczyli zawodnikowi Centrum Staszów Dawidowi Majsakowi, dyplom i medal w podziękowaniu za reprezentowanie klubu na licznych zawodach pływackich. Zawodnik w związku z rozpoczęciem nauki w szkole ponadpodstawowej przechodzi do klubu KSZO Ostrowiec.
Zakończenie zawodów odbyło się w dniu 22 kwietnia. Dyplomy, puchary i statuetki zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczali trenerzy klubów. W imieniu starosty staszowskiego zawodników nagradzał Leszek Tarka – trener sekcji pływackiej klubu Centrum Staszów.


Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie: www.swimtiming.pl


Tekst: Paulina Majczak
Foto: Paulina Majczak, Sławomir Rakowski

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png