Z turnieju wiedzy pożarniczej

Utworzono: wtorek, 10, kwiecień 2018

phoca thumb l 1W dniu 10 kwietnia br. w Starostwie staszowskim, odbyły się eliminacje do szczebla wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który przebiega pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”. W Starostwie spotkało się 19 uczniów ze szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu staszowskiego, którzy zwyciężyli na poziomie gminnym. Stopień trudności pytań testowych uzależniony był od grupy wiekowej uczniów.
    W grupie I – uczniowie klas I – VI Szkół Podstawowych: I miejsce zajęła Klaudia Łodkowska z SP w Sichowie Dużym, II miejsce – Bartosz Wieczorek ze SP w Pliskowoli, III miejsce – Daniel Zapart ze SP w Mostkach.
    W grupie II – klasy VII Szkół Podstawowych oraz II i III Gimnazjów: I miejsce zajęła Karolina Cebula z Gimnazjum w Osieku, II miejsce – Wiktoria Widanka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, III miejsce – Ilona Sarzyńska z Gimnazjum w Bogorii.
    W grupie III – Szkoły Ponadgimnazjalne – I miejsce zajął Piotr Skotnicki z Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie, II miejsce – Daniel Nasieniak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym, III miejsce – Damian Miodyński z Zespołu Szkół w Połańcu.
    Nagrody i dyplomy wręczyli: starosta staszowski Michał Skotnicki i  komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Rafał Gajewicz, którzy także pogratulowali laureatom i wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych turnieju, a zwycięzców zaprosili do udziału w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego, które w tym roku odbędą się w dniu 26 kwietnia br. w Woli  Morawickiej.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

   

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png