Zakończono Powiatowy etap „Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS”

Utworzono: czwartek, 22, marzec 2018

phoca thumb l 8W dniu 19 marca br., Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Staszowie przy wsparciu Wydziału Edukacji, Sportu, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Staszowie, zorganizowali imprezę edukacyjno-profilaktyczną towarzyszącą powiatowemu etapowi konkursu wiedzy o HIV/AIDS.


    Spotkanie odbyło się auli Zespołu Szkół w Staszowie. W trakcie imprezy, młodzież z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół z powiatu staszowskiego, obejrzała spektakl profilaktyczno-edukacyjny „Labirynt” zaprezentowany przez Krakowski Teatr ,,Kurtyna”. W nawiązaniu do tematu imprezy wyświetlono filmy edukacje z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. Na temat konsekwencji prawnych i społecznych zażywania substancji psychoaktywnych, w tym również dotyczących zakażeń HIV, mówili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Staszowie mł. asp. Mariola Marszałek i asp. szt. Grzegorz Makuła.
    Konkurs wiedzy HIV/AIDS został ogłoszony 16 listopada 2017 roku. Celem tej inicjatywy było upowszechnianie wiedzy oraz propagowanie profilaktyki w tym zakresie. Do konkursu przystąpiło 5 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu staszowskiego: Zespół Szkół w Osieku, Zespół Szkół w Połańcu, Liceum Ogólnokształcące w Staszowie, Zespół  Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym i Zespół Szkół w Staszowie.  Etap szkolny wyłonił najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, którzy wraz z opiekunami przystąpili do etapu powiatowego i rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu HIV i AIDS. Uroczystego otwarcia powiatowego etapu dokonali zaproszeni goście: wicestarosta staszowski Tomasz Fąfara, powiatowy inspektor sanitarny w Staszowie Bożena Głaz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie Wioletta Hatak oraz prezes Stowarzyszenia ,,Pro Civitas” w Staszowie Adam Koziński. Komisja konkursowa przyznała trzy I miejsca ex aequo uczennicom, które otrzymały jednakową ilość punktów: I miejsce - Julia Gach – LO w Staszowie, Martyna Maj i Monika Szcześniak z ZS w Połańcu, II miejsce - Alicja Korpacka – LO w Staszowie, III miejsce - Gabriela Stondzik - LO w Staszowie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.


Tekst: Dorota Wojnarowska
Foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png