38. Międzynarodowe Biegi Sylwestrowe w Szydłowie

Utworzono: wtorek, 02, styczeń 2018

phoca thumb l 10W sobotę 30 grudnia br., podobnie jak w latach ubiegłych, do Szydłowa zjechali amatorzy zimowego biegania. W tym roku na różnych dystansach wystartowało rekordowo dużo 468 biegaczy, w tym w biegu głównym na 10 km pobiegło 225 zawodników.


    Słoneczna pogoda, dodatnia temperatura i znakomita organizacja zawodów sprzyjały sprawnemu przeprowadzeniu tej masowej imprezy. Rozpoczęto od dystansu 320 m dla najmłodszych dziewcząt i chłopców – rocznik 2009, 2010 i młodsze. Kolejne dystanse dla uczniów odpowiednio starszych to: 425, 715 i 1 370 m. Bieg główny na 10 km poprzedził wyścig juniorski na 2 055 m, wygrany w kat. chłopców przez Adama Masaczyńskiego z KKL Kielce, a w kat. dziewcząt przez Julię Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn.
    Od lat w biegu głównym na dystansie 10 km, czołowe miejsca zajmowali biegacze z Ukrainy i Republiki Mołdawii. Tak też było i tym razem. Wśród pań zwyciężyła Mołdawianka Lilia Fiskovicz z LKB Rudnik/Tiraspol przed Virą Ovcharuk z MK Luczesk-LKB Rudnik/Harkiw i Izabelą Trzaskalską z AZS UMCS Lublin/Terespol. Wśród mężczyzn triumfował Oleksandr Matwiychuk z JM Demolex Iphone Bardejov przed Arturem Kozłowskim z Sanprobi Team Sieradz i Dmytro Sirukiem z MK Luchesk-LKB Rudnik/Rovno.
    W klasyfikacji drużynowej: I miejsce zajął Olimp Strawczyn, przed Szkołą Podstawową w Szydłowie i Juventa-Kobex Starachowice. Szczegółowe wyniki wszystkich biegów na www.szydlow.pl.

                        Tekst i foto: Piotr Walczak i Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png