Co nowego na budowie obwodnicy Staszowa

Utworzono: piątek, 22, grudzień 2017

phoca thumb l 8   Warunki pogodowe ostatnich dni pozwalały na kontynuację prac na niektórych odcinkach prowadzonej inwestycji. Główny wysiłek koncentrował się na drążeniu wykopu we wzniesieniu przy ul. Oględowskiej. Do tej pory wykopano i wywieziono około 70 tys. m3 ziemi i kamienia, tj. blisko połowę planowanej wielkości. Urobek przewożony jest na drugą stronę drogi wojewódzkiej Staszów – Chmielnik i wykorzystywany do formowania nasypu dojazdu do obiektu mostowego, na którym od piątku 15 grudnia, trwa budowa drogi technologicznej, niezbędnej dla dojazdu ciężkich maszyn, jakie będą użyte przy budowie mostu na rzece Czarnej.

W dniu 19 grudnia rozpoczęto instalowanie metalowych ścian wzdłuż lewego brzegu rzeki, w celu zabezpieczenia przed wodą wykopu pod fundamenty konstrukcji mostu. Na stanowisku nr 5 wylano warstwę wyrównawczą z beton i rozkuto głowice pali pod główne zbrojenia ław fundamentowych. Trwa wytyczanie ław na pozostałe podpory 2 przyczółków i 3 filarów konstrukcji mostu.
    W środę 20 grudnia br. z kierownictwem inwestycji i pracownikami spotkali się: starosta staszowski Michał Skotnicki i wicestarosta Tomasz Fąfara. Podczas skromnej wieczerzy wigilijnej, zorganizowanej w jednym z kontenerów budowy, wszystkim realizującym to trudne dzieło, serdecznie podziękowali za zaangażowanie i poświęcenie w pracy w niełatwych warunkach, a także za efekty i widoczne postępy, zmieniające prawie codziennie plac budowy na wszystkich odcinkach. Złożono sobie wzajemne życzenia świąteczno-noworoczne i wymieniono się  upominkami. Przerwa na budowie potrwa do 2 stycznia 2018.

                                    Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png