Na budowie obwodnicy Staszowa

Utworzono: środa, 22, listopad 2017

    phoca thumb l 1Mimo padającego prawie codziennie deszczu, budowa obwodnicy trwa bez przerwy. Z poligonowymi warunkami na budowie radzą sobie zarówno kierowcy ciężarówek, jak też operatorzy ładowarek i spychaczy.

    W środę 22 listopada, podobnie jak w dniach poprzednich, cały niemal wysiłek skoncentrowany był na drążeniu 13 metrowego wykopu we wzniesieniu przy ul. Oględowskiej. Urobek przewożony jest na drugą stronę drogi wojewódzkiej Staszów – Chmielnik i wykorzystywany do formowania nasypu dojazdu do obiektu mostowego. Tam też, po obydwu stronach rzeki trwa budowa nasypu o wys. około 8 m pod potrzeby konstrukcyjne mostu.
    Na odcinku o długości 1 km, od drogi wojewódzkiej Staszów – Raków w kierunku rzeki, położono dwie warstwy asfaltu. Trzecia, ostatnia warstwa ,,ścieralna”, zostanie położona w przyszłym roku.
    Odcinek obwodnicy na dł. 800 m, od strony bazy PKS w kierunku ul. Oględowskiej, został skropiony masą bitumiczną, a na połowie szerokości przyszłej jezdni, położono pierwszą warstwę podbudowy bitumicznej. Natomiast, na 550 m odcinku, od ul. Krakowskiej do ul. T. Kościuszki,  pierwszą warstwę podbudowy bitumicznej, położono na całej szerokości.
    Przypomnijmy, długość budowanego odcinka obwodnicy wynosi 4,87 km, a całkowita wartość robót to: 19 mln 667 tys. zł.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

  

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png