Po raz 8. strzelano w Szydłowie

Utworzono: niedziela, 12, listopad 2017

phoca thumb l 001Dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania niepodległości, w dniu 10 listopada br., na strzelnicy Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, rozegrano VIII Turniej Strzelecki Samorządowców.

    Łącznie rywalizowało 24 samorządowców, podzielonych na 3-osobowe drużyny, reprezentujące: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów, Urząd Gminy Rytwiany, Urząd Gminy Tuczępy, Urząd Gminy Szydłów – 2 drużyny i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szydłowskiej.  Strzelano na odległość 50 m z karabinka sportowego kbks - kal. 5,6 mm, i na odległość 20 m z pistoletu - kal. 5,6 mm. Każdy z zawodników oddał łącznie 6 strzałów próbnych i 15 na ocenę. Drużyna mogła zdobyć maksimum 450 punktów. Dodatkowo, w myśl regulaminu, panie za uczestnictwo w turnieju otrzymywały po 5 dodatkowych pkt.
    Zespołowo, z wynikiem 377 pkt., zwyciężyła reprezentacja Urzędu Gminy Rytwiany, w składzie: wójt gminy Grzegorz Forkasiewicz, kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego Piotr Błąk i dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej Dorota Gwizdowska. II miejsce, z wynikiem 360 pkt., zajęła reprezentacja miasta i gminy Staszów, w składzie: sekretarz Sławomir Mikula, komendant Straży Miejskiej Joanna Tutak i insp. Aneta Matelska. III miejsce, z wynikiem 352 pkt., zajęła reprezentacja Starostwa Powiatowego w Staszowie, w składzie: członek Zarządu Powiatu Jerzy Chudy, radny powiatu Jacek Nowak i naczelnik Wydziału Promocji Jan Mazanka.     
    Wśród pań, z wynikiem 123 pkt., triumfowała Dorota Gwizdowska z Gminy Rytwiany, II miejsce, z wynikiem 119 pkt., zajęła Aneta Matelska z Urzędu Miasta i Gminy Staszów, a III, z wynikiem 109 pkt., przypadło komendant Straży Miejskiej w Staszowie Joannie Tutak.
    Wśród mężczyzn, z wynikiem 139 pkt., zwyciężył przewodniczący Rady Gminy Bogoria Maciej Tutak. Taki sam rezultat, po 134 pkt., uzyskali: członek Zarządu Powiatu w Staszowie Jerzy Chudy i inspektor ds. promocji w Urzędzie Gminy Szydłów Piotr Walczak, jednak w dogrywce, strzelając w same ,,10”, zwyciężył Jerzy Chudy. Organizatorem turnieju był Urząd Gminy Szydłów i Szydłowskie Towarzystwo Strzeleckie, natomiast puchary ufundowali: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Wójt Gminy Szydłów.

                                         
                         Tekst i foto: Jan Mazanka i Sylwester Celejowski

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png