Święto niepodległości na sportowo

Utworzono: niedziela, 12, listopad 2017

phoca thumb l 3Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości, jakie odbyły się 11 listopada br. na staszowskim Rynku, miały także dalszą, sportową odsłonę.
O godz. 15:00, w Powiatowym Centrum Sportowym rozpoczęto „Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego”.

     Była to II edycja tego sportowego wydarzenia, które w hali PCS zgromadziło wielu miłośników piłki nożnej, żywiołowo dopingujących swoich faworytów. Wśród zaproszonych gości byli, m.in.: burmistrzowie i wójtowie miast i gmin oraz gmin powiatu staszowskiego, a także radni i pracownicy samorządowi.
     W turnieju udział wzięło sześć drużyn, reprezentujących: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów, Urząd Miasta i Gminy Połaniec, Urząd Miasta i Gminy Osiek, Urząd Gminy Rytwiany i Urząd Gminy Szydłów.  I miejsce w Turnieju zdobyła drużyna Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, II miejsce drużyna Urzędu Gminy Szydłów, a III miejsce reprezentacja Starostwa Powiatowego w Staszowie. Najlepszym bramkarzem turnieju został grający w drużynie Szydłowa Piotr Walczak, królem strzelców Zbigniew Uss-Wąsowicz ze Starostwa Powiatowego w Staszowie, a najlepszym piłkarzem Jakub Walas z drużyny miasta i gminy Staszów.  

Tekst i foto: Michał Skrętek

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png