Plebiscyt Rolnik Roku 2017 rozstrzygnięty

Utworzono: środa, 08, listopad 2017

phoca thumb l 5W piątek 3 listopada br., w siedzibie Tragów Kielce, nagrodzono laureatów plebiscytów ,,Echa Dnia”: ,,Rolnik Roku 2017”, ,,Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2017”, ,,Agro Wypoczynek”, ,,Agro Biznes” oraz ,,Firma Przyjazna Rolnikowi”. Rolnikiem Roku 2017 województwa świętokrzyskiego został Kazimierz Karwat z Mędrowa w gminie Raków.
Laureatom z terenu ziemi staszowskiej dyplomy i wyróżnienia wręczał starosta Michał Skotnicki. Pierwsze miejsce w powiecie staszowskim, a zarazem 10 miejsce w województwie, zajął Kamil Chmielewski z Szydłowa, który wraz z żoną prowadzi 30 hektarowe gospodarstwo. Posiada sad śliwkowy, a także zajmuje się uprawą kapusty pekińskiej i borówki amerykańskiej. Gospodarstwo jest wyposażone w chłodnie i magazyny. Drugie miejsce zajął Władysław Wołowiec, który wraz z żoną swoje 20-hektarowe gospodarstwo prowadzi w Święcicy, w gminie Rytwiany. Uprawia zboża, łubin i trawę nasienną. Trzecie miejsce zajęli Izabela i Grzegorz Olesiowie z Budzisk, w gminie Łubnice. Na 17 ha uprawiają zboża i warzywa: ogórki, kapustę pekińską, białą i czerwoną. W kategorii ,,Agro Wypoczynek 2017” z terenu powiatu staszowskiego laureatem została ,,Stajnia nad Strumykiem” prowadzona przez Ewę i Mieczysława Suboczów w Korytnicy, w gminie Szydłów. Gospodarze oferują różne formy wypoczynku, m.in.: jazdę konną, przejażdżki bryczką i wycieczki rowerowe.
Stowarzyszenie ,,Przyjazna Ruda”, zajęło pierwsze miejsce w powiecie staszowskim w plebiscycie ,,Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2017”. Stowarzyszenie działa od 2009 roku w Rudzie, w gminie Rytwiany. Grupa angażuje się w przygotowanie wielu gminnych imprez ludowych i religijnych, na czele z dożynkami i świętem 15 sierpnia w Pustelni Złotego Lasu. Po części oficjalnej, organizatorzy zaprosili wszystkich gości na poczęstunek i występ Grupy Folkowej ,,Gabułtowanki” z powiatu kazimierskiego.

Tekst: Paulina Majczak, arch. Echo Dnia,
foto: Lucjan Piotrowski

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png