90 lat OSP w Oleśnicy

Utworzono: poniedziałek, 23, październik 2017

phoca thumb l 15W niedzielę, 22 października br. w Oleśnicy, odbyły się uroczyste obchody 90. rocznicy utworzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Była to okazja do uczczenia pamięci założycieli jednostki oraz strażaków, którzy przez blisko wiek z narażaniem życia zapewniali bezpieczeństwo mieszkańcom Oleśnicy.


    W uroczystości, jaka rozpoczęła się od przemarszu spod oleśnickiej strażnicy OSP do kościoła parafialnego, uczestniczyli licznie zebrani druhowie, a wśród zaproszonych gości byli: parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz komendanci powiatowi policji i PSP w Staszowie.
    Po nabożeństwie uczestnicy obchodów powrócili pod strażnicę OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 90 – lecie OSP było także okazją do wręczenia wielu odznaczeń, listów gratulacyjnych i podziękowań, w tym, m.in. 4 złotych medali ,,Za zasługi dla pożarnictwa”, 5 srebrnych i 10 brązowych. 8 druhów uhonorowano odznaką „Wzorowy Strażak”, natomiast 23 strażaków otrzymało odznaki za wysługę lat. Wszyscy zaproszeni goście w swoich przemówieniach serdecznie gratulowali wszystkim strażakom, a na ręce prezesa OSP w Oleśnicy druha Mariana Poniewierskiego złożyli listy gratulacyjne wraz z podziękowaniami za ofiarną służbę.   

Tekst i foto: Michał Skrętek

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png