Powiat staszowski przeciwko handlowi ludźmi

Utworzono: poniedziałek, 23, październik 2017

4

W środę 18 października br., w auli Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie odbyła się konferencja pn. „Powiat Staszowski przeciwko handlowi ludźmi”. Była to ostatnia tego typu konferencja w województwie świętokrzyskim i odbyła się właśnie w Staszowie, gdy obchodzony był „Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi”.


Konferencja pn. „Powiat Staszowski przeciwko handlowi ludźmi” odbyła się w Auli Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie. Była ona ostatnim spotkaniem z tego cyklu w województwie świętokrzyskim. Organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Zespól ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. W konferencji uczestniczyli m.in.: Starosta staszowski Michał Skotnicki, insp. Leszek Dębowski Komendant Powiatowy Policji w Staszowie, przedstawiciele PUP Staszów,  Inspektoratu Pracy w Kielcach, Anna Korcipa przedstawiciel głównego organizatora oraz młodzież szkół średnich powiatu staszowskiego.
Starosta staszowski Michał Skotnicki w swoim wystąpieniu podkreślił społeczne znaczenie organizowania takich spotkań, służacych podnoszeniu świadomości mieszkańców. Komendant Leszek Dębowski omawiając zagadnienia związane z „Handlem Ludźmi” przedstawił zarys historyczny tego negatywnego zjawiska. W swoim wystąpieniu nawiązał również do innych procederów które w sposób pośredni wiążą się z problemem handlu ludźmi. Komendant nawiązując do „Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi”podkreślił że, dzięki takim spotkaniom świadomość naszych mieszkańców, a w szczególności młodych ludzi pozwoli na unikniecie takich zagrożeń.
W dalszej części asp. szt. Jacek Śmistek z-ca Naczelnika WP KPP Staszów, oraz przedstawiciele PUP Staszów i Anna Korcipa, instruowali wszystkich uczestniczących w konferencji w jaki sposób postępować aby  nie narazić się na zagrożenia związane z „Handlem Ludźmi”. Wszyscy zebrani obejrzeli szkoleniowy materiał multimedialny, w którym przedstawiono odnotowano przypadki handlu ludźmi oraz mechanizmy według których działają przestępcy. Na zakończenie spotkania uczestnicy w spotkaniu wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Tekst i foto:  sł.asp.Mariusz Domagała/KPP Staszów

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png