Orkiestra Tadeusza Wrześniaka ze Świętokrzyską Nagrodą Kultury

Utworzono: piątek, 13, październik 2017

phoca thumb l 5W dniu 12 października br., w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wręczono Świętokrzyskie Nagrody Kultury.  
     W 2017 roku, nagrodami I i II stopnia oraz statuetkami uhonorowano łącznie 16 laureatów. W tym gronie znalazła się także Orkiestra Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka ze Staszowa, której opiekun i dyrygent – Alicja Urbanowicz odebrała z rąk marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz radnej Sejmiku wojewódzkiego Eweliny Bień, Świętokrzyską Nagrodę Kultury II stopnia wraz z gratulacjami. Młodzież grająca w orkiestrze od wielu lat uświetnia swoimi koncertami wydarzenia o różnym charakterze i zasięgu, zarówno lokalnym i krajowym, jak również międzynarodowym.      
     Wśród wielu zaproszonych gości byli: świętokrzyscy samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji kultury. Powiat staszowski reprezentował starosta Michał Skotnicki.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, goście zostali zaproszeni do obejrzenia spektaklu pod enigmatycznym tytułem „Kropka, kreska, kropka, kreska”, w wykonaniu aktorów i muzyków grupy „Po co komu kolektyw”.

Tekst i foto: Michał Skrętek

  

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png