ŻYJ SPORTOWO – ODLOTOWO

Utworzono: wtorek, 12, wrzesień 2017

phoca thumb l 2Miło jest sprawić dzieciakom dużo radości i frajdy - a to się udało! Niezapowiedziani i nieoczekiwani tego wieczora, 10 września br., pojawiliśmy się u naszych przyjaciół z Domu Dziecka Ojca Gwidona w Pacanowie.

Dzięki pomysłowi, uprzejmości i staraniom Marcina Kaczmarczyka - dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz pozytywnym decyzjom władz Ministerstwa, (moc podziękowań dla ministra Witolda Bańki), a także władz PZPN, dzieci otrzymały SUPER PREZENTY. Ponad 30 kompletów, czyli dla wszystkich, sprzętu sportowego naszej reprezentacji piłkarskiej - bluzy dresowe, koszulki meczowe, koszulki treningowe i ,,wyjściowe”, spodenki w kilku wersjach oraz piłki meczowe. Wszystko warte bardzo dużo pieniędzy - elementy wyposażenia naszej kadry narodowej, efekt marzeń wielu fanów piłki nożnej w całym kraju, ale nie to jest najważniejsze. Najcenniejsze były pozytywne emocje, uśmiech i radość DZIECI, sióstr zakonnych, wychowawców. Radość i frajdę z udziału w tym wieczorze niespodzianek dzielili z nami wolontariusze z Zespołu Szkół w Połańcu, wraz z opiekunką Gosią Walczyk.
    Przekazane stroje były kolejnym naszym ,,sportowym” działaniem, w ostatnich latach, na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, obok, m.in. umożliwienia dzieciom obejrzenia meczów podczas: Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2016 i Mistrzostw Europy w piłce siatkowej 2017. Byliśmy także na meczu ekstraklasy Korona-Legia, z asystą przy wyprowadzeniu zawodników na murawę boiska. I teraz sprzęt piłkarski kadry narodowej - to było dotychczas, ale na tym nie poprzestaniemy, bo po prostu - lubimy pomagać!

                            Tekst i foto: Mariusz Zyngier

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png