Wizyta Wicepremiera

Utworzono: piątek, 30, październik 2015

phoca thumb l 2W dniu 29 października br. wicepremier Janusz Piechociński, złożył kilkugodzinną nieoficjalną wizytę w Starostwie Powiatowym w Staszowie.

Przejeżdżając przez ziemię staszowską wstąpił do starosty Michała Skotnickiego, a podczas spotkania pytał, m.in. o ostatecznym rozwiązaniu problemu z dalszą hodowlą bizonów w Kurozwękach i zawartym w tej sprawie porozumieniu z Ministerstwem Środowiska. Wicepremier Janusz Piechociński poinformował również o swoich dotychczasowych działaniach mających na celu promocje polskiego eksportu między innymi produkcji Hut Szkła Gospodarczego w krajach Emiratów Arabskich, a konkretne informacje w tej sprawie w najbliższych dniach zostaną przekazane prezesowi Tadeuszowi Wrześniakowi.  
    Starosta Michał Skotnicki jeszcze raz podziękował wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu za pomoc w trakcie negocjacji ,,bizoniego” problemu na szczeblu ministerialnym i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i zaprosił wicepremiera do zwiedzenia hodowli i samego Zespołu Pałacowego w Kurozwękach. Wicepremier Janusz Piechociński, któremu towarzyszyła małżonka Halina, z uznaniem ocenili dorobek Jana Marcina Popiela, zarówno jeśli chodzi o samą hodowlę bizonów, jak też w obszarze uratowania i zagospodarowania tak cennego zabytku, jakim jest XIV-wieczny pałac w Kurozwękach.

Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png