Kurozwęki polecają przygodę w labiryntach

Utworzono: wtorek, 21, lipiec 2015

phoca thumb m 9Właściciel Zespołu Pałacowego w Kurozwękach Jan Marcin Popiel, w tym roku zaprasza do 3 labiryntów: najmłodszych do dziesięcioletniego już labiryntu bukowego w kształcie pięcioramiennej gwiazdki,  w którym dzieci mają za zadanie odnaleźć postacie znajdujące się wewnątrz labiryntu i uzupełnić cyframi puste pola na bilecie. Drugi labirynt z konopi ma powierzchnię 0,5 ha i jest tradycyjną łamigłówką podróżniczą. Dla jego utworzenia wysiano 30 kg nasion konopi siewnej odmiany ,,Białobrzeska”. Kształt labiryntu to logo głównego sponsora - Specjalistycznego Sklepu Ogrodniczego ,,Flora & Fauna” z Krakowa, jednocześnie współorganizatora  ,,III Dni Konopi” w Kurozwękach, jakie odbędą się w dniach: 11-13 września br.


    Natomiast główny labirynt z nasadzeń kukurydzy o pow. 4,5 ha jest poświęcony Janowi Długoszowi. Stało się tak dla podniesienia rangi obchodów 600-tnej rocznicy jego urodzin. Najkrótsza trasa, przechodząca przez wszystkie punkty z pytaniami do krzyżówki, ma 2 km i 21 m. Długość wszystkich ścieżek to 4 km i 780 m. Przed wejściem w korytarze labiryntu ustawiono tablicę z wizerunkiem pierwszego polskiego kronikarza i jego życiorysem.
    Uroczyste otwarcie labiryntu z udziałem, m.in.: posła Romualda Garczewskiego, posła Andrzeja Bętkowskiego, radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Krystiana Jarubasa, starosty staszowskiego Michała Skotnickiego i wójta gminy Rytwiany Grzegorza Forkasiewicza, odbyło się w sobotę 18 lipca br. o godz. 15:00. Zaraz potem liczni chętni zaznania labiryntowej przygody ruszyli w jego zielone korytarze.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png