Samorządowy piknik pełen atrakcji

Utworzono: poniedziałek, 18, maj 2015

20150518 Samorzadowcy dzieciom
Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i całych rodzin, porady zdrowotne, pokazy taneczne, gry i zabawy naukowe – takie m.in. atrakcje towarzyszyć będą Piknikowi Rodzinnemu „Samorządowcy Dzieciom” , który w sobotę, 23 maja 2015r. (godz. 12.00 -16.30) odbędzie się w Parku Miejskim w Kielcach.  Wydarzenie  zorganizowane  zostanie  przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego  z okazji 25. rocznicy funkcjonowania samorządu terytorialnego.  Będzie też okazją do przybliżenia mieszkańcom Kielc i regionu roli, jaką pełni Samorząd Województwa w rozwoju naszego regionu.

Zarówno dzieci jak i dorośli wspaniale będą bawili się przy piosenkach śpiewanych przez solistów oraz zespoły. Covery światowych przebojów, nie tylko w rytmach latynoamerykańskich zaprezentuje zespół Latino Song. Swoje umiejętności zaprezentują  również grupy taneczne MK Dance.

Prezentacjom artystycznym towarzyszyć będą liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i całych rodzin. Uczestnikom pikniku towarzyszyć będą wróżki i Koziołek Matołek, który do Kielc przybędzie z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Oryginalne gry, zabawy i pokazy naukowe przygotuje Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Z kolei uczniowie Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy będą malowali dzieciom twarze oraz wykonywali zabiegi kosmetyczne.

Uczestnicy pikniku będą mieli także okazję, by zadbać o zdrowie. Na stoisku Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach można będzie zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom cukru we krwi oraz dowiedzieć się, jak skutecznie rzucić palenie.

Panie z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii będą udzielały specjalistycznych porad dotyczących badań mammograficznych i cytologicznych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach będą znakować rowery, zaprezentują pokaz tresury psa oraz sprzętu policyjnego.

Miłośników książek i czytania zapraszamy natomiast na stoisko bookcrossingowe. Będzie można wymienić się książkami. Na specjalnej półce bookcrossingowej każdy znajdzie coś dla siebie - będą książki dla dzieci, albumy krajoznawcze, poezja, beletrystyka i lektury szkolne.

Piknik Rodzinny będzie także okazją, by dowiedzieć się czym na co dzień zajmuje się Urząd Marszałkowski i podległe mu jednostki. Swoje stoiska będą miały m.in. Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich,  świętujący 25-lecie działalności Wojewódzki Urzędu Pracy w Kielcach, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy i Fundusz Pożyczkowy oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Zapraszamy 23 maja do Parku Miejskiego w godz. 12.00-16.30.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

20150518 Samorzadowcy dzieciom

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png